Nejlevnější Sheron Zimní kapalina do ostřikovačů -30°C 5 l
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Sheron Zimní kapalina do ostřikovačů -30°C 5 l

Nejlepší vody do ostřikovačů 2020 | Vyber-si.cz nejlepší vody do ostřikovačů z hodnocení, recenzí i testů

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší vody do ostřikovačů? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené vody do ostřikovačů podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat vodu do ostřikovačů?

  1. Letní směsi do ostřikovačů jsou obvykle složeny z vody a několika příměsí, zimní obsahují navíc ještě alkohol
  2. Při výběru zimní kapaliny do ostřikovačů nehleďte pouze na její cenu, ale zaměřte se také na její složení, zejména na kvalitu alkoholu a dejte přednost etanolu před metanolem či isopropanolem.
  3. Při koupi zimní směsi věnujte pozornost také bodu tuhnutí kapaliny. Ten by v případě běžné směsi měl odpovídat zamýšlené teplotě použití, v případě směsi koncentrované by měl být nižší v souladu s poměrem naředění.

 

Nejlepší vody do ostřikovačů – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP vody do ostřikovačů v České Republice

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší vody do ostřikovačů.

 

TOP vody do ostřikovačů na Slovensku

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší vody do ostřikovačů.

 

TOP vody do ostřikovačů v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vody do ostřikovačů
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. SONAX Xtreme Płyn do spryskiwaczy Zimowy 4L SONAX Xtreme Płyn do spryskiwaczy Zimowy 4L 131 1,3
2. SONAX Xtreme - gotowy letni płyn do spryskiwaczy 4l SONAX Xtreme - gotowy letni płyn do spryskiwaczy 4l 54 1,1
3. Sonax Zimowy Płyn Do Spryskiwaczy nano pro 4L Sonax Zimowy Płyn Do Spryskiwaczy nano pro 4L 113 1

 

TOP vody do ostřikovačů v Německu

Žebříček pro vás připravujeme…

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Vodu do ostřikovačů většina motoristů používá jako druhou nejčastější kapalinu v autě hned po palivu. Právě na ní záleží, jaký výhled z auta budete mít a jak bezpečně tedy budete jezdit. Správný typ kapaliny do ostřikovačů rozhoduje i o kondici vaše vozu. Necháte-li letní kapalinu v ostřikovačích i za mrazivých dnů, v lepším případě nebudete ostřikovat, v tom horším budete měnit popraskané přívodní hadičky. Výběr této provozní kapaliny se opravdu nevyplácí podceňovat. Na co se tedy v tomto případě zaměřit? 

 

Od zimních i letních směsí do ostřikovačů vyžadujte především kvalitu

Společným prvkem letních i zimních kapalin do ostřikovačů je voda. Zimní směsi navíc obsahují také alkohol. U obou typů jsou pak nezbytné další přísady jako parfémy, barviva, saponáty, jejichž účelem je zvýšení čistících vlastností a zmírnění nepříjemného zápachu. Většina kvalitních zimních směsí obsahuje jako alkoholovou složku ethanol. Některé levnější směsi se naopak mohou pochlubit nebezpečným metanolem či isopropanolem. Ty nejenže nepříjemně zapáchají, mohou ale také poškodit sklo, gumové obložení, a dokonce i lak automobilu. 

  • U zimních směsí do ostřikovačů si ohlídejte, aby jejich alkoholovou složku tvořil etanol
  • Kapaliny s metanolem nebo isopropanolem mohou poškozovat vaše zdraví i kondici vašeho vozu.

 

Je možné smíchat letní a zimní kapalinu do ostřikovačů?

Zbývá-li vám v nádržce zbytek letní směsi a přemýšlíte nad tím, zda je vhodné do ní přimíchat kapalinu zimní a celou směs tak naředit, pak na to raději zapomeňte. V tomto případě se opravdu šetření nevyplácí. V případě, že v nádržce zůstanou zbytky letní směsi, která je tvořena zejména vodou, při smísení s lihem obsaženým ve směsi zimní dojde jeho plavání na hladině a obě kapaliny se nikdy nesmísí. Když udeří vysoké mrazy, voda z letní kapaliny zmrzne a ztuhne. Jestliže jste tedy nespotřebovali letní kapalinu před zimou úplně, je potřeba ji vyčerpat a nádržku doplnit zimní směsí. 

  • V žádném případě nepřistupujte k mísení zimní a letní kapaliny, tyto směsi se nikdy pořádně nespojí a letní kapalina v zimě zmrzne.

 

Jakými parametry se při výběru vody do ostřikovačů řídit?

Na koupi letní vody do ostřikovačů není nic co zkazit. Se zimní směsí je to poněkud komplikovanější. Současný trh disponuje rozmanitou škálou zimních kapalin do ostřikovačů s různými body tuhnutí. Nejčastěji se setkáte s kapalinami schopnými fungovat v rozmezí teplot od -5 °C do – 20 °C, což pro naše končiny bohatě postačí. Narazit však můžete i na kapalinu použitelnou při -50 °C. Zimní směs do ostřikovačů však lze zakoupit i v koncentrované formě a později jednoduše rozředit. Počítejte však s tím, že mezní teplota fungování by u koncentrované směsi měla být nižší a odpovídat poměru naředění. Chcete-li například získat kapalinu do ostřikovačů, která nezmrzne při -10 °C, můžete si buď zakoupit odpovídající množství směsi určené pro tuto teplotu nebo nemrznoucí kapalinu do -20 °C a tu pak naředit v poměru 1:2.

  • Při koupi zimní směsi do ostřikovačů si kromě jejího složení ohlídejte také její teplotu tuhnutí
  • Zimní kapalinu lze zakoupit v běžné formě či v její koncentrované podobě určené k ředění, v druhém případě pak počítejte s tím, že by kapalina měla mít bod tuhnutí nižší, než je požadovaný a odpovídající naředění.

 

Nejlepší vody do ostřikovačů 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.