Nejlevnější Philco PW 12 F
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Philco PW 12 F

Nejlepší vinotéky 2020 | Vyber-si.cz nejlepší vinotéky z hodnocení, recenzí i testů

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší vinotéky? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené vinotéky podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat vinotéku?

  1. Při výběru vinotéky si v první řadě rozmyslete, kolik lahví do ní budete chtít uskladnit a tomu přizpůsobte její velikost
  2. Myslete také na to, zda se vinotéka vejde do prostoru, který jste jí určili.
  3. Volbu mezi jednozónovou či dvouzónovou vinotékou proveďte na základě toho, zda v ní budete chtít skladovat více druhů vín nebo vám bude stačit pouze jeden.

 

Nejlepší vinotéky – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP vinotéky v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vinotéky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Philco PW 12 F Philco PW 12 F 3 269 1,4 Více
2. PHILCO PW 8 F PHILCO PW 8 F 2 890 1,1 Více
3. PHILCO PW 18 F PHILCO PW 18 F 3 890 1,8 Více
4. PHILCO PW 18 KF PHILCO PW 18 KF 5 490 1,6 Více
5. Haier WS 32GAE Haier WS 32GAE 7 990 1,3 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší vinotéky.

 

TOP vinotéky na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vinotéky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Guzzanti GZ 08 Guzzanti GZ 08 2 199 1,4 Viac
2. PHILCO PW 8 F PHILCO PW 8 F 2 487 1 Viac
3. PHILCO PW 12 F PHILCO PW 12 F 3 010 1,4 Viac
4. Hyundai VIN 28 Hyundai VIN 28 3 507 1,4 Viac
5. Klarstein Barolo, 48 l Klarstein Barolo, 48 l 3 926 1 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší vinotéky.

 

TOP vinotéky v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vinotéky
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Bosch KSW38940 Bosch KSW38940 28 518 1
2. Vestfrost VKG571 Vestfrost VKG571 35 724 1
3. Whirlpool ADN231 Whirlpool ADN231 15 477 1

 

TOP vinotéky v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vinotéky
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. CASO DESIGN WineDuett 21 CASO DESIGN WineDuett 21 7 298 1
2. Liebherr WKt 6451 GrandCru Liebherr WKt 6451 GrandCru 38 862 1
3. Liebherr WTes 5872 Vinidor Liebherr WTes 5872 Vinidor 69 719 1,5

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Jste milovníky kvalitního bílého nebo červeného vína, jehož množství ve vašem domově již přesáhlo hranice běžné spotřeby a které potřebujete skladovat ideálně na jednom místě za současného zachování vhodných teplotních podmínek? Začněte přemýšlet o pořízení domácí vinotéky která disponuje oddělenými komorami pro všechny druhy bílého, růžového, ale i červeného vína. Jednotlivé druhy tohoto nápoje můžete skladovat při odlišných teplotách v jednom jediném zařízení.

 

Podle čeho vybírat vinotéku?

V první řadě se zamyslete nad jejím umístěním. Chcete-li tento spotřebič přidat do vaší kuchyně, měl by jednak odpovídat jejímu designu a pak se do ní také vejít. V závislosti na umístění vinotéky lze vybírat ze dvou typů jejího zakomponování do vaší kuchyňské linky. Jestliže teprve svojí kuchyni zařizujete nebo přestavujete, preferujte vestavnou vinotéku, která jednoduše zapadne do celku vaší linky a stane se tak jejím velice praktickým a nenápadným prvkem. Pro umístění vinotéky do zařízené kuchyně či jiných místností můžete vybírat z nabídky volně stojících modelů. Jejich předností jsou především prosklená čelní stěna, díky které získáte přehled o jejím obsahu, ale také minimální nároky na prostor.

  • Vestavná vinotéka se stane nenápadných prvkem vaší kuchyně. Díky neprůhledným dvířkům však nebudete mít možnost vidět její obsah.
  • Pro zakomponování do jakéhokoliv prostoru se hodí spíše volně stojící vinotéka, která mívá prosklené čelo a designově bývá nápaditěji zpracována.

 

Na velikosti záleží

Před nákupem vinotéky si rozmyslete také předpokládaný počet skladovaných lahví vína. Na současném trhu lze narazit na vinotéky, které umožní uskladnit i více než 200 lahví najednou. Ty však již patří spíše do profesionálních barů a restaurací. S počtem skladovaných lahví souvisí také velikost vinotéky a její vnější rozměry, které nutně musíte přizpůsobit vašemu volnému prostoru.

  • Od počtu skladovaných lahví se odvíjí i vnější rozměry vinotéky, které je potřeba přizpůsobit volnému prostoru.

 

Kolika zónovou vinotéku budete preferovat?

Počet zón vinotéky se odvíjí od množství možných nastavitelných teplot. Jednozónové vinotéky tak dovolují nastavit pouze jednu teplotu, jsou tedy určeny zejména pro uložení jediného druhy vína. V případě dvouzónové vinotéky můžete nastavit v jednotlivých zónách teploty rozdílné, díky čemuž je možné v jedné skříni skladovat bílá i červená vína, která vyžadují rozdílné teploty.

  • U jednozónové vinotéky lze nastavit pouze jednu teplotu, dvouzónové disponují naopak oddělenými oblastmi s možností nastavení různých teplot vhodných ke skladování více druhů vín.

 

Při nákupu se ptejte také na způsob chlazení

Právě s tímto parametrem souvisí cena vinotéky, ale zejména její provozní náklady, které by vás měly zajímat nejvíce. V současné době lze volit mezi chlazením využívajícím termoelektrických článků a variantou s kompresorem. Vinotéky s termoelektrickým článkem jsou levnější variantou. Mezi jejich nevýhody však patří především vyšší spotřeba elektřiny a nižší výkon. Jejich provoz je však výrazně ekologičtější než v případě vinoték s kompresorem. Příjemnou vlastností je také nízká hlučnost. Pro větší vinotéky s kapacitou několika stovek lahví, je vhodnější volit kompresorové chlazení disponující vyšším výkonem a zároveň nižší spotřebou. Umístěte je však raději mimo obytné prostory, protože k hlavním negativum patří zejména vysoká hlučnost.

  • Předností chlazení termoelektrickými články je především nízká hlučnost a ekologický provoz. Hodí se však spíše pro menší domácí vinotéky.
  • Výkonné kompresorové chlazení si bez potíží poradí i s větším množstvím lahví. Jeho předností je vysoký výkon, je ale také více hlučné.

 

Nejlepší vinotéky 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.