Nejlevnější Elan Amphibio 16 Ti2 Fusion 17/18
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Elan Amphibio 16 Ti2 Fusion 17/18

Nejlepší sjezdové lyže 2020 | Vyber-si.cz nejlepší sjezdové lyže z hodnocení, recenzí i testů

 

Přehledný žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší sjezdové lyže? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené sjezdové lyže podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat sjezdové lyže?

  1. Při výběru sjezdových lyží berte v první řadě ohledy na zkušenosti lyžaře a jeho jezdecký styl.
  2. Pro začátečníky volte spíše kratší a měkčí lyže, zdatní sportovci ocení naopak užší dlouhé náčiní umožňující rychlou jízdu.
  3. V současné době jsou na trhu i specializované typy lyží, které slouží zejména pro usnadnění jízdy v terénu či zpestření sjezdu zkušeným lyžařům.

 

Nejlepší sjezdové lyže – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP sjezdové lyže v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené sjezdové lyže
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Atomic REDSTER S9 19/20 Atomic REDSTER S9 19/20 8 365 1 Více
2. Atomic Cloud 9 18/19 Atomic Cloud 9 18/19 6 600 1,3 Více
3. Völkl Racetiger SL 19/20 Völkl Racetiger SL 19/20 14 950 1 Více
4. Völkl Racetiger RC 18/19 Völkl Racetiger RC 18/19 9 990 1,1 Více
5. Elan Amphibio 16 TI2 Fusion 18/19 Elan Amphibio 16 TI2 Fusion 18/19 10 400 1,1 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší sjezdové lyže.

 

TOP sjezdové lyže na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené sjezdové lyže
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Atomic Redster S9 19/20 Atomic Redster S9 19/20 12 934 1 Viac
2. Rossignol Hero Elite MT TI 19/20 Rossignol Hero Elite MT TI 19/20 12 239 0 Viac
3. BLIZZARD RTX ELEVATE 19/20 BLIZZARD RTX ELEVATE 19/20 3 525 0 Viac
4. Rossignol React R8 HP 19/20 Rossignol React R8 HP 19/20 10 402 0 Viac
5. Völkl Racetiger SL 19/20 Völkl Racetiger SL 19/20 15 292 0 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší sjezdové lyže.

 

TOP sjezdové lyže v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené sjezdové lyže
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Fischer Narty Zjazdowe Progressor F17 Trp + Rs 10 Pr 174 Czarny/Żółty Fischer Narty Zjazdowe Progressor F17 Trp + Rs 10 Pr 174 Czarny/Żółty 6 976 0

 

TOP sjezdové lyže v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené sjezdové lyže
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Völkl Deacon 74 + Bindung rMotion2 12 GW - Modell 2019/20 173 Völkl Deacon 74 + Bindung rMotion2 12 GW - Modell 2019/20 173 16 118
2. Völkl Deacon XTD Elite + Bindung VMotion 10 GW 161 Völkl Deacon XTD Elite + Bindung VMotion 10 GW 161 7 426
3. Elan Snow Black Light Shift + Bindung EL 7.5 140 Elan Snow Black Light Shift + Bindung EL 7.5 140 4 942

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Ať již jste zkušeným lyžařem či věčným začátečníkem, budete při výběru sjezdových lyží postaveni před otázky nejen ceny, ale i technických parametrů vašeho nového sportovního vybavení. Při výběru sjezdových lyží byste se měli zaměřit zejména právě na vaše lyžařské schopnosti, ale také na preferovaný styl jízdy a místo a intenzitu ježdění. Jedny lyže si vybere sváteční lyžař jezdící především po upravených sjezdovkách, jiné bude preferovat zkušený jezdec pohybující se převážně v terénu. Na co se však při výběru ideální sjezdových lyží pro konkrétního lyžaře zaměřit?

 

V první řadě berte ohledy na schopnosti lyžaře

Začátečníkům či mírně pokročilým lyžařům, kteří se stále ještě učí obloučky, jsou určeny tzv. rekreační lyže. Vzhledem k tomu že tito lyžaři jezdí obvykle nižší až střední rychlostí, jsou pro ně ideální lyže zejména lyže měkčí a lehčí, které disponují jednoduchou ovladatelností a možností snadného zatáčení. Pro zkušené lyžaře je pak určen sportovní typ sjezdových lyží. S těmi je možno jezdit i ve vyšších rychlostech, protože obvykle obsahují tvrdší dřevěné jádro, které však vyžaduje precizní jízdu.

  • Pro úplné začátečníky volte sjezdové lyže spíše s měkčím jádrem, které usnadní učení se správnému vykružování obloučků.
  • Zkušení lyžaři ocení tvrdší typ sjezdových lyží, s nímž snáze dosáhnou vyšších rychlostí

 

Na jaké technické parametry se při výběru sjezdových lyží zaměřit?

Obligátní otázku minulosti byla vždy vhodná délka lyží. V současné době však již vlastnosti tohoto sportovního náčiní dosahují takových kvalit, že délka přestala hrát významnou roli. Stále však platí pravidlo, že kratší lyže se snáze ovládají a je na nich možné pružně reagovat i na nenadálé situace. Pro úplné začátečníky jsou tak ideální lyže s délkou okolo 150 cm. Dříve spíše opomíjená šířka lyží se v současné době stává více sledovaným parametrem než jejich délka. Pro začátečníky pohybující se na středně náročném terénu, volíme lyže široké okolo 75 cm. Užší lyže jsou vhodné zejména pro aktivní sportovce, kteří preferují rychlou jízdu na sjezdovkách. Naopak širší modely jsou vhodné na sjezd v náročnějším neupraveném terénu.

  • Pro začátečníka volte spíše kratší lyže, které se snáze ovládají
  • Větší šířka lyží umožňuje jízdu v horším terénu a jezdec se díky ní méně zaboří do sněhu.

 

Z jakých typů moderních lyží můžete vybírat?

Současný vývoj ve výrobě sjezdových lyží přináší celou řadu typů tohoto sportovního vybavení, které lze využít pro různé styly jízdy a rozmanité terény. Jako naprosto univerzální typ jsou vyráběny tzv. Allmountain lyže, s nimiž můžete jak na sjezdovku, tak do neupraveného terénu. Disponují širším středem, měkkým jádrem a větší vykrojením, díky němuž s nimi vytvoří perfektní obloučky i začínající lyžaři. Pro trochu rychlejší jízdu na alespoň minimálně upravené sjezdovce jsou pak vhodné Crossové lyže, které opět disponují širokým středem tlumícím vibrace. Opět se tak jedná spíše o sjezdové lyže pro začátečníky, kteří však již někdy na lyžích stáli. Pro jízdu v terénu existuje speciální typ Freestyle lyží. Jejich konstrukce je zaměřena zejména to, aby se lyžař zbytečně nezabořil do neupraveného terénu, pružný materiál je pak zárukou měkkých dopadů. Speciálním typem spíše kuriózních lyží jsou takzvané Bigfoot lyže. Obvykle jsou dlouhé maximálně do 1 m, díky čemuž mají vysoké nároky na zkušenosti lyžaře a jeho schopnost udržet rovnováhu. Tento typ lyží si obvykle pořizují zdatní lyžaři toužící po zpestření své jízdy. 

 

I sjezdové lyže vyžadují pravidelnou údržbu

Minimálně jednou ročně je potřeba vzít lyže do odborného servisu, v němž vám seřídí vázání, lyže naostří a navoskují. Voskovat lyže si však můžete i sami v průběhu jejich používání. Správný čas pro tuto činnost poznáte tak, že se vám na skluznice začnou nalepovat chuchvalce sněhu. Jedete-li na hory, pořiďte si tedy alespoň jedno balení specializovaného vosku, kterým lyže alespoň obden namažete. Bude se vám lyže lépe lyžovat a vybavení se vám méně poškodí.

 

Nejlepší sjezdové lyže 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.