Nejlevnější Calvin Klein Euphoria parfémovaná voda dámská 100 ml
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Calvin Klein Euphoria parfémovaná voda dámská 100 ml

Nejlepší parfémy 2020 | Vyber-si.cz nejlepší parfémy z hodnocení, recenzí i testů

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší parfémy? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené parfémy podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat parfém?

 1. Při koupi parfému se nejprve zajímejte o to, komu parfém kupujete. Důležité je nejen pohlaví, ale i preference nositele. 
 2. Než se vydáte do obchodu ujasněte si, zda jdete pouze pro toaletní či parfémovanou vodu nebo se rozhodnete investovat přímo do parfému.
 3. Parfém nejprve vyzkoušejte a nechte několik minut provonět a projevit jeho srdce, které obsahuje hlavní vonné složky.

 

Nejlepší parfémy – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP parfémy v České Republice

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší parfémy.

 

TOP parfémy na Slovensku

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší parfémy.

 

TOP parfémy v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené parfémy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Calvin Klein Euphoria Woman Woda Perfumowana 100ml Calvin Klein Euphoria Woman Woda Perfumowana 100ml 792 1,2
2. Hugo Boss No.6 Bottled Woda Toaletowa 100ml Hugo Boss No.6 Bottled Woda Toaletowa 100ml 703 1,3
3. Calvin Klein Eternity Woman Woda Perfumowana 100ml Calvin Klein Eternity Woman Woda Perfumowana 100ml 536 1,2

 

TOP parfémy v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené parfémy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. HUGO BOSS Boss Bottled Eau de Toilette HUGO BOSS Boss Bottled Eau de Toilette 518 1,5
2. Jean Paul Gaultier Le Male Eau de Toilette Jean Paul Gaultier Le Male Eau de Toilette 873 1,3
3. Paco Rabanne 1 Million Eau de Toilette Paco Rabanne 1 Million Eau de Toilette 955 1,4

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Parfém darujeme nejčastěji jako dárek svým blízkým nebo si jej kupujeme sami s cílem podtrhnout svoji osobnost vůní, která pro nás bude charakteristická a pomůže nám lépe se zapsat ve společnosti ostatních lidí. Nikdo si nebude rád vyměňovat názory s člověkem, jehož tělesný pach bude přehlušovat slova, která říká. Zaměřme se tedy společně na výběr ideálního parfému pro jakýkoliv typ člověka, který podtrhne jeho osobitost.

 

Jaké je základní dělení parfémů?

Před nákupem parfému je potřeba si v první řadě uvědomit, pro koho má být vůně určena. Má-li být jejím nositelem muž, volte vůně se spíše drsnějšími komponenty, jejichž hlavní složkou je santalové či cedrové dřevo bergamot či orientální aroma. Pro ženy jsou vhodnější spíše něžnější vůně obsahující květinové a ovocné tóny doplněné o svěží koření. Výjimkou nejsou i sladké parfémy, které preferují zejména romanticky založené příslušnice něžného pohlaví. Na trhu však existují i parfémy univerzální, které bývají označovány jako unisex. Mohou je používat obě pohlaví a mezi jejich hlavními složkami obvykle převažují citrusové složky doplněné o podtóny jemného koření. 

 • Pánský parfém by měl podtrhnout mužovo sebevědomí a působit spíše drsnějším dojmem. 
 • Jemné dámské parfémy jsou zejména lehké a svěží a měly by aspirovat na to stát se každodenním praktickým doplňkem ženské krásy.
 • Unisex parfémy mohou používat obě pohlaví. 

 

Jaké typy vůní z hlediska obsahu vonných esencí lze rozlišit?

Mnoho spotřebitelů nezná rozdíl mezi parfémem a toaletní vodou, což je škoda, protože se zbytečně ochuzují o možnost využít přednosti jednotlivých typů vůní. 

 • Parfém je nejvíce koncentrovaná vůně s obsahem vonných esencí mezi 15 a 30 procenty. Jeho vůně vydrží na oblečení často i několik dní. 
 • Parfémovaná voda obsahuje vonné látky ve škále od 10 do 15 procent obsahu. Někdy na ni můžete narazit i pod označením Eau de Parfum. Při jejím použití ji ucítíte ještě po několika hodinách.
 • Toaletní voda musí obsahovat minimálně 4 a maximálně 8 % vonných složek. Její trvanlivost je opravdu krátká a ve většině případech slouží ke zjištění, zda vám daný parfém bude vyhovovat. V obchodech na ni narazíte často také pod označením Eau de Toilette.
 • Kolínská voda je určena zejména k použití po holení u mužů. Obsahuje jen minimum vonných esencí, obvykle mezi 3 a 5 % a slouží zejména k dezinfekci tváře a příjemnému provonění s krátkodobým účinkem. Koupit ji můžete časti o pod označením Eau de Cologne.

 

Jak se vyznat ve složení parfémů?

Možná jste již někdy narazili na složitý popis parfémů poukazujících na hlavní složky a jejich vydařené kombinace. Neznáte-li alespoň základní pojmy z této oblasti, velice snadno se v těchto informacích ztratíte. V první řadě je potřeba vědět, že se každý parfém skládá ze 3 hlavních složek:

 • hlavy, 
 • srdce, 
 • základu.

Základem parfému jsou nejdéle působící a nejvíce intenzivní vůně, na nichž je vystaven zbytek vonných kompozic. Jde zejména o dřevité tóny. V pánských parfémech najdete zejména santalové dřevo, v dámských jemnější růžové. Bezprostředně po aplikaci parfému ucítíte jako první jeho hlavu. Ta je sice velmi intenzivní, také ale nejrychleji vymizí, proto je potřeba nechat parfém tak zvaně rozvinout a rozhodnout se o jeho vhodnosti až po několika minutách od nanesení. Složka určující charakter vůně se nazývá srdce parfému. Následuje vzápětí po hlavě a je právě tou komponentou, kterou ucítíte celý den. 

 • Při výběru parfému jej nechte několik minut rozvonět, zmizí jeho hlava a plně se projeví jeho srdce, které bude způsobovat hlavní čichový vjem.

 

Nejlepší parfémy 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.