Nejlepší MP3 2020 | Vyber-si.cz nejlepší MP3 z hodnocení, recenzí i testů

 

Přehledný žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší MP3? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené MP3 podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat MP3?

 1. MP3 přehrávač je ideální k přehrávání hudby při sportu nebo na cestách, MP4 přehrávač si navíc poradí i s přehráváním videí.
 2. Čím větší počet hudebních a video formátů přehrávač podporuje, tím je dražší, ale také kvalitnější.
 3. MP3 / MP4 přehrávač vybírejte i s ohledem na kapacitu jeho interní paměti a možnosti jejího rozšíření externím datovým médiem.

 

Nejlepší MP3 – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP MP3 v České Republice

No data found for this sheet

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší MP3.

 

TOP MP3 na Slovensku

No data found for this sheet

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší MP3.

 

TOP MP3 v Polsku

No data found for this sheet

 

TOP MP3 v Německu

No data found for this sheet

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

MP3 a MP4 přehrávač většina z nás využije především na cestách či při pravidelném dojíždění do zaměstnání pro zpestření a zpříjemnění volných chvil. V první řadě tato zařízení slouží pro přehrávání hudby, mluveného slova či videosekvencí. Oblíbené jsou zejména díky své mobilitě, která umožňuje vzít si je prakticky kamkoliv. Lze namítnout, že stejné funkce jako MP3 či MP4 přehrávač nabídne také mobilní telefon nebo tablet. V případě přehrávačů však lze mezi výhody řadit také jejich snadné ovládání a minimální rozměry, které umožňují jejich využití i při sportu. A navíc pořídíte-li si ke svému telefonu MP3 přehrávač například na běhání nebo na cestu do práce, nebude se vám tolik vybíjet baterie a váš telefon vydrží delší dobu v pohotovosti. 

 

Jaký je rozdíl mezi MP3 a MP4 přehrávačem?

MP3 přehrávač je určen k poslechu hudby, jak již název napovídá ve formátu MP3. Nepřehrajete na něm videa. Často jsou ale i MP3 přehrávače vybaveny displejem. Ten však slouží k zobrazení informací o aktuálně přehrávané skladbě či její délce a podobně. S MP4 přehrávačem spustíte a přehrajete videa, poradí si ale také s přehráváním hudby. Naproti tomu MP3 přehrávač video nespustí. Nevýhodou MP4 přehrávačů ve srovnání s MP3 je vyšší cena a nepatrně větší rozměry, které musí umožnit vsazení funkčního displeje. 

 • MP3 přehrávač umožňuje přehrát pouze hudbu, s videem si neporadí. 
 • MP4 přehrávač slouží zejména k přehrávání videí, zvládne však i některé hudební formáty.

 

MP3 i MP4 přehrávač vybírejte s ohledem na podporované multimediální formáty

Právě množství formátů, které je přístroj schopen přečíst a zpracovat rozhoduje o univerzálnosti jeho použití a tedy i jeho kvalitě. V případech obou přehrávačů tedy vybírejte přístroj, který si poradí s maximálním počtem formátů. Většina přístrojů by si kromě MP3 a MP4 formátu měla poradit také se ztrátově komprimovanými formáty jako například WMA, OGG a AAC. Kvalitnější zařízení by měla přehrát také formáty MOV, AVI, AIF, TTA, ale také zobrazit obrázky v JPG a dalších obrazových formátech. Ty jsou důležité pro to, abyste byli schopni si i v průběhu přehrávání mohli na displeji zobrazit fotografie a obrázky. 

 • Čím větší počet formátů MP3 nebo MP4 přehrávač podporuje, tím více možností s ním budete mít. 
 • Zajímejte se i o podporu obrazových formátů, jako například JPG.

 

Jakou vybrat kapacitu paměti?

Většina MP3 přehrávačů vystačí maximálně se 4 GB úložné paměti. To je dostatečné pro přehrávání hudebních souborů. Video soubory jsou ale větší a u MP4 přehrávačů je tedy nutno počítat s větší kapacitou paměti. Optimální je alespoň 32 GB. Ta je však spojena také s rostoucími pořizovacími náklady. Většina MP3 i MP4 přehrávačů bývá vybavena slotem pro vložení externí paměťové karty, která v případě potřeby interní kapacitu paměti vhodně rozšíří. Vzhledem k rozměrům jde spíše o menší karty například typů Micro SD, Micro SDHC či Micro SDXC

 • Velikost paměti MP3 přehrávače rozhoduje o jeho kapacitě pro ukládání hudebních či video souborů. 
 • U MP3 přehrávače vyžadujte alespoň 4 GB interní paměti, v případě MP4 přehrávače je dostačující kapacita alespoň 32 GB
 • Kapacitu přehrávače lze zvýšit vložením externí paměťové karty

 

Jaké nadstandardní funkce můžete od MP3/MP4 přehrávače očekávat?

Většina MP3/MP4 přehrávačů dokáže nabídnout kromě standardních funkcí také některé praktické nadstavby. Jde například o FM rádio, díky němuž si budete moci poslechnout své oblíbené stanice. Praktický je také diktafon či možnost připojení k internetu prostřednictvím Wifi modulu či konektivita s dalšími zařízeními skrze technologii Bluetooth. Ty nejdražší přehrávače obvykle typu MP4 bývají vybaveny také fotoaparátem, který vám umožní pořizovat jednoduché snímky. Ohlídejte si, ale aby byl takový přístroj schopen zobrazit obrazové formáty, jako například JPG, abyste si své fotografie byli schopni prohlédnout. 

 • Kvalitnější MP3 přehrávače nabízí navíc i funkce FM rádia či diktafonu.
 • Některé MP4 přehrávače umožňují pořizovat fotografie.

 

Nejlepší MP3 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.