Nejlevnější Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus 920-007151
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus 920-007151

Nejlepší klávesnice 2020 | Vyber-si.cz nejlepší klávesnice z hodnocení, recenzí i testů

 

Přehledný žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší klávesnice? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené klávesnice podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat klávesnici?

  1. Při výběru klávesnice se nejprve zaměřte na její typ. Ten přizpůsobte tomu, jestli potřebujete univerzální model pro kancelářskou práci či chcete prostřednictvím klávesnice hrát hry.
  2. Rozmyslete si také, zda dáte přednost klávesnici s drátovým připojením k počítači nebo se raději poohlédnete po modelu bezdrátovém.
  3. Z hlediska konstrukce máte možnost volit z klávesnic membránových, které jsou sice tiché, ale mají delší dobu odezvy, či hlučnějších a dražších mechanických, jejichž doba odezvy je však bezkonkurenčně krátká.

 

Nejlepší klávesnice – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP klávesnice v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené klávesnice
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus 920-007151 Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus 920-007151 877 1,6 Více
2. Connect IT CI-45 Connect IT CI-45 396 1,6 Více
3. C-Tech Nereus GKB-13 C-Tech Nereus GKB-13 306 1,6 Více
4. Genius GX Gaming Scorpion K215 31310474106 Genius GX Gaming Scorpion K215 31310474106 247 1,8 Více
5. Evolveo WK32BG Evolveo WK32BG 455 1,5 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší klávesnice.

 

TOP klávesnice na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené klávesnice
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. C-Tech KB-104W C-Tech KB-104W 251 2 Viac
2. Genius GX Gaming Scorpion K215 31310474106 Genius GX Gaming Scorpion K215 31310474106 251 2,5 Viac
3. Dell 580-ADGN Dell 580-ADGN 376 1,9 Viac
4. Niceboy ORYX K300X Niceboy ORYX K300X 802 1 Viac
5. Cherry MX-BOARD 3.0 G80-3850LYDEU-2 Cherry MX-BOARD 3.0 G80-3850LYDEU-2 652 1 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší klávesnice.

 

TOP klávesnice v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené klávesnice
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení

 

TOP klávesnice v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené klávesnice
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Logitech K120 Logitech K120 200 1,6
2. Apple Magic Keyboard Apple Magic Keyboard 1 651 1,8
3. Logitech MK270 Wireless Combo Logitech MK270 Wireless Combo 499 1,5

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Mnoho z nás si již bez klávesnice nedokáže představit svoji práci s počítačem. S její pomocí můžete nejen psát, ale i hrát hry a spouštět některé programy. Připojit ji můžete jak k pevnému počítači, tak k notebooku či dokonce herní konzoli. Výběr klávesnice je však potřeba podřídit i jejímu zamýšlenému majoritnímu využití. Jak ale vybrat tu správnou klávesnici právě pro vás?

 

Výběr konkrétního typu klávesnice podřiďte jejímu nejčastějšímu využití

Většina uživatelů dává přednost kancelářské klávesnici, která obsahuje jak běžná tlačítka, tak i numerickou část. Její využití je prakticky univerzální a uspokojí běžné uživatele, ale i hráče nenáročných počítačových her. Jestliže sedáte často k počítači v noci, bude pro vás určitě zajímavým typem klávesnice podsvícená, která vám umožní pracovat i bez okolního osvětlení. Některé modely umožňují také změnit barvu podsvícení. To lze přizpůsobit zejména citlivosti vašich očí. Pro snadnou přenositelnost jsou určeny klávesnice kompaktní, které velice často postrádají numerickou část a slouží ve většině případů jako praktické komponenty k tabletu či menšímu laptopu, jehož klávesnice není příliš pohodlná na psaní. Pro ty, kterým chybí na kompaktní klávesnici samostatné číselné klávesy, jsou k dispozici numerické klávesnice, jež lze dokoupit za minimální náklady a prostřednictvím USB připojit k počítači či tabletu. Pro opravdové herní pařany jsou na trhu k dispozici herní klávesnice. Jejich významnou předností je zejména vysoká citlivost a velice rychlá odezva kláves. Naturelu milovníků počítačových her je obvykle přizpůsobeno i designové zpracování komponenty, které mnohých případech umocní zážitek ze hry. Záměrem návrhářů herních klávesnic je také zajištění vysokého komfortu pro hráče, kteří tráví s klávesnicí v ruce dlouhé hodiny. Tento typ klávesnic patří k tomu nejdražšímu, co lze na současném trhu sehnat.

  • Kancelářské klávesnice jsou tak univerzální, že je upřednostňuje většina uživatelů. 
  • Hráči počítačových her, kteří vyžadují od klávesnice především rychlou odezvu, mohou vybírat z nabídky klávesnic herních.
  • Nemáte-li u vaší klávesnice numerickou část, můžete si přikoupit za minimální náklady samostatnou numerickou klávesnici.

 

 Z jakých typů připojení klávesnice lze v současné době volit?

Tradiční drátové připojení kabelem o délce cca 1,5 m vychází z původních historických modelů klávesnic. Přesto i v současné době nachází své fanoušky, i když původní konektor PS/2 již vystřídalo moderní rozhraní USB. Vysokou oblibu však získávají zejména klávesnice bezdrátové, které komunikují s počítačem, televizorem či herní konzolí nejčastěji prostřednictvím rozhraní Bluetooth. Tento typ klávesnic ale pro svoji funkci vyžaduje zdroj energie. Tím jsou nejčastěji klasické baterie, které je však nutné čas od času měnit.

  • Drátové klávesnice patří stále k velice oblíbeným.
  • Při koupi bezdrátové klávesnice musíte myslet na to, že tento typ zařízení vyžaduje samostatné externí napájení nejčastěji řešení prostřednictvím baterií či akumulátorů.

 

Konstrukce klávesnice je také poměrně důležitá

Z tohoto hlediska můžete vybírat ze dvou typů. Levnější membránové používají ke spínání jednotlivých tlačítek gelové spínače. Díky nim jsou tato zařízení sice poměrně tichá, mají ale delší odezvu na stisk a mezi jejich nevýhody můžeme zahrnout také kratší životnost. Dražší a zároveň hlučnější mechanická klávesnice, v níž jsou ke spínání tlačítek použity mechanické spínače, má výrazně kratší dobu odezvy, což ocení zejména nároční hráči počítačových her.

  • Membránové klávesnice využívající ke spínání gelové spínače jsou sice tiché, mají ale delší odezvu na stisk.
  • Dražší a hlučnější mechanické klávesnice nabízí rekordně krátkou dobu odezvy, jíž ocení zejména hráči počítačových her.

 

Nejlepší klávesnice 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.