Nejlevnější Lamart LTSS1810 hrnec Prestige 18X10
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Lamart LTSS1810 hrnec Prestige 18X10

Nejlepší hrnce 2020 | Vyber-si.cz nejlepší hrnce z hodnocení, recenzí i testů

 

Přehledný žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší hrnce? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené hrnce podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat hrnec?

  1. Vybíráte-li hrnec, promyslete si nejprve, jakému typu dáte přednost. Zda potřebujete klasický hrnec, kastrol nebo pouze malý rendlík.
  2. Na současném trhu s hrnci narazíte na produkty vyrobené z celé škály materiálů, mezi jinými například z litiny, smaltu, keramiky, titanu či dokonce skla.
  3. Před koupí nového hrnce si změřte průměr plotének vašeho sporáku a rozměry hrnce mu přizpůsobte. Vaše vaření pak bude mnohem efektivnější.

 

Nejlepší hrnce – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP hrnce v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hrnce
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Lamart LT1139 24X10,7CM Rock Lamart LT1139 24X10,7CM Rock 399 1 Více
2. Lamart Prestige Nerezový hrnec LTSS2011 200 mm 3,6 l se skleněnou poklicí Lamart Prestige Nerezový hrnec LTSS2011 200 mm 3,6 l se skleněnou poklicí 399 1,2 Více
3. Lamart LT1060 hrnec litinový 20cm Iron Lamart LT1060 hrnec litinový 20cm Iron 699 1,2 Více
4. Lamart LTB2418 hrnec 8L Leger SS24X18cm Lamart LTB2418 hrnec 8L Leger SS24X18cm 415 1,4 Více
5. Lamart LT1067 hrnec na těstoviny 6L Lamart LT1067 hrnec na těstoviny 6L 598 1,4 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší hrnce.

 

TOP hrnce na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hrnce
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Lamart LT1061 hrniec LITINOVÝ 26CM IRON Lamart LT1061 hrniec LITINOVÝ 26CM IRON 1 002 1,1 Viac
2. Delimano Stone Legend Ranica CopperLUX 28 cm Delimano Stone Legend Ranica CopperLUX 28 cm 451 1,5 Viac
3. Lamart LT1067 hrniec na těstoviny 6L Lamart LT1067 hrniec na těstoviny 6L 652 2,4 Viac
4. Banquet Smaltovaný hrniec Lavender 10 l Banquet Smaltovaný hrniec Lavender 10 l 351 1 Viac
5. Tefal Vysoký hrniec s pokrievkou 22 cm Duetto + G7197955 Tefal Vysoký hrniec s pokrievkou 22 cm Duetto + G7197955 601 1 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší hrnce.

 

TOP hrnce v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hrnce
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Tefal INEGENIO AUTHENTICS 3 rondli (16CM/18CM/20CM)+rączka L6719012 Tefal INEGENIO AUTHENTICS 3 rondli (16CM/18CM/20CM)+rączka L6719012 1 343 0
2. Tescoma Presto Szynkowar z termometrem 420866 Tescoma Presto Szynkowar z termometrem 420866 498 0
3. Ambition Silverstone Garnek Z Pokrywką 20 CM 20140 Ambition Silverstone Garnek Z Pokrywką 20 CM 20140 422 0

 

TOP hrnce v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hrnce
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Le Creuset Signature Bräter rund Le Creuset Signature Bräter rund 1 202 1
2. Staub Cocotte rund Staub Cocotte rund 1 019 1
3. Le Creuset Signature Bräter oval Le Creuset Signature Bräter oval 2 114 1,2

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Pořádný hrnec z kvalitního materiálu by měl být v každé v kuchyni. Vybírat můžete hned z několika velikostí, tvarů, ale i výrobních materiálů. Ideální je, pokud si domů pořídíte rovnou více hrnců několika velikostí, které budou dobře odpovídat vašim požadavkům na vaření jednotlivých druhů pokrmů. Vzhledem k tomu, že různých hrnců a rendlíku je na trhu opravdu široká škála, přinášíme vám jednoduchý návod, jak se v jejich nabídce rychle zorientovat.

 

Jaké typy hrnců v současné době na trhu existují?

Na přesné vymezení pojmu se samozřejmě nelze v této oblasti spoléhat, nicméně alespoň z praktického hlediska lze tento sortiment kuchyňského zboží rozdělit na hrnce klasické se střední až velkou výškou a středním průměrem, které obvykle disponují i dvěma uchy. A naopak nižší typy hrnců s velkým průměrem a opět dvěma uchy jsou označovány jako kastroly. Pro úplně nejmenší modely hrnců s jednou rukojetí v prodloužené podobě se vžilo označení rendlík.

  • Jako klasické hrnce jsou označovány ty se středním průměrem a vyšší výškou. 
  • Pro nízké hrncevelkým průměrem se používá nejčastěji označení kastrol
  • Narazíte-li na rendlík, s největší pravděpodobností se bude jednat o malý hrnec s jednou rukojetí podobně jako u pánve.

 

Z jakých materiálů se současné hrnce vyrábějí?

K tomu nejtradičnějšímu, co lze v současné době sehnat lze přiřadit litinu. Z tohoto materiálu se hrnce a podobné kuchyňské náčiní vyrábělo již před drahnou řádkou let. Mezi výhody litiny patří zejména vynikající tepelná vodivost, ale také mechanická odolnost. Její předností je však i poměrně nízká pořizovací cena a možnost využití na všech běžných typech sporáků

I v případě smaltu se stále ještě pohybujeme v nižších cenových kategoriích. Smaltové hrnce jsou lehké a odolné, jejich záporem je ale možnost odlupování smaltu, který se následně mísí s připravovaným pokrmem. Právě kvůli této vlastnosti někteří spotřebitele smaltované hrnce příliš nevyhledávají. Příznivce zdravé výživy mohu oslovit hrnce s keramickou povrchovou úpravou, které umožňují i vaření bez tuku. Ke zlaté střední třídě v oblasti hrnců patří ty, které jsou vyrobeny z nerezu. Pořídíte je stále ještě za rozumnou cenu a jejich přednosti vyváží negativa ostatních materiálu. Patří mezi ně zejména odolnost, tepelná stabilita a možnost připravit prakticky jakýkoliv pokrm. 

Chcete-li do své kuchyně přivést opravdovou kvalitu, vsaďte na hrnce titanové. Za ty jsi sice připlatíte, zato však získáte produkt, který vám v nezměněné podobě bude sloužit desítky let. Jistou kuriozitou jsou pak skleněné hrnce, které vydrží i teploty několika stovek stupňů Celsia. U nich kromě neobvyklého vzhledu můžete počítat také s vysokou povrchovou odolností a univerzálností využití. Skleněné hrnce však nelze využít na indukčním sporáku. 

  •  Z hlediska pořizovacích nákladů jsou nejvýhodnější hrnce smaltované a litinové. Litina je navíc velice odolným materiálem používaným pro výrobu kuchyňského nádobí již po staletí.
  • Chcete-li získat produkt s nejlepším poměrem ceny a výkonu, vsaďte na nerez. 
  • K nejdražším hrncům patří ty titanové, které však své kolegy z jiných materiálů předčí svojí životností, jež v některých případech může dosáhnout i desítek let.

 

Nový hrnec přizpůsobte vašemu sporáku

Než se vydáte pro nové kuchyňské vybavení, změřte si průměr plotének vašeho stávajícího spotřebiče a výběr hrnců mu přizpůsobte. Tak si zajistíte, že vaše vaření bude vždy maximálně efektivní a využijete při něm veškerou spálenou energii. Nové hrnce přizpůsobte vašemu sporáku i z hlediska materiálu. Máte-li doma indukční desku, rozhodně nemá smysl kupovat například smaltované či skleněné hrnce. Dejte přednost spíše litinovým, nerezovým či titanovým hrncům, které budou schopny s tímto zdrojem tepla pracovat.

  • Typ a velikost nových hrnců přizpůsobte velikosti plotének vašeho sporáku a způsobu tvorby tepla.

 

Nejlepší hrnce 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.