Nejlevnější Sony PlayStation 4 500GB
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Sony PlayStation 4 500GB

Nejlepší herní konzole 2020 | Vyber-si.cz nejlepší herní konzole z hodnocení, recenzí i testů

 

Přehledný žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší herní konzole? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené herní konzole podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat herní konzoli?

  1. Před koupí nové herní konzole, byste si měli ujasnit, zda ji budete chtít používat napevno připojenou k vašemu televizoru či se chcete věnovat hraní i na cestách.
  2. Finanční stránka hraje také významnou roli. Herní konzole je zajímavou alternativou k výkonným herním počítačům.
  3. Dominantu současného trhu herních konzolí tvoří především značky Microsoft, Sony a případně Nintendo.

 

Nejlepší herní konzole – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP herní konzole v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené herní konzole
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Sony PlayStation 4 Pro 1TB Sony PlayStation 4 Pro 1TB 7 390 1,3 Více
2. Sony PlayStation 4 Slim 1TB Sony PlayStation 4 Slim 1TB 6 219 1,3 Více
3. Microsoft Xbox One S 1TB Microsoft Xbox One S 1TB 4 999 1,4 Více
4. Sony PlayStation 4 Slim 500GB Sony PlayStation 4 Slim 500GB 5 887 1,4 Více
5. Microsoft Xbox One X 1TB Microsoft Xbox One X 1TB 7 404 1,4 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší herní konzole.

 

TOP herní konzole na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené herní konzole
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Sony Playstation 4 500GB Sony Playstation 4 500GB 6 766 1,6 Viac
2. Sony PlayStation 4 Pro 1TB Sony PlayStation 4 Pro 1TB 7 318 1,3 Viac
3. Microsoft Xbox One S 1TB Microsoft Xbox One S 1TB 4 511 1,3 Viac
4. Microsoft Xbox One X 1TB Microsoft Xbox One X 1TB 6 992 1,4 Viac
5. Sony PlayStation 4 Slim 500GB Sony PlayStation 4 Slim 500GB 5 714 1,2 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší herní konzole.

 

TOP herní konzole v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené herní konzole
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení

 

TOP herní konzole v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené herní konzole
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Microsoft Xbox One S Microsoft Xbox One S 4 811 1,3
2. Sony PS4 Pro Sony PS4 Pro 7 800 1,5
3. Microsoft Xbox One X Microsoft Xbox One X 7 029 1,3

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Každý z nás si potřebuje čas od času odpočinout od starostí všedního dne. Někdo relaxuje sportem, jiný sledováním seriálu a další pro změnu například četbou. Skvělým způsobem relaxace je však i hraní počítačových her. Abyste mohli tento typ zábavy provozovat i ve vašem obýváku, přináší několik výrobců speciální typ zařízení, který je označován jako herní konzole. Stačí jej pouze připojit k televizoru a poté si již můžete neomezeně zahrát jakýkoliv herní titul, který vám zrovna přijde pod ruku. 

 

Herní konzole je ve srovnání s herním počítačem výrazně levnější a nabízí také delší životnost

Někdo může namítnout, že na hraní her je nejlepší počítač. Bohužel však většina běžných pracovních počítačů nesplňuje nároky moderních počítačových her, Proto si hráči, kteří to s touto činností myslí vážně, musí pořídit opravdu kvalitní herní počítač, který je však poměrně finančně náročný. Herní konzole v tomto případě představuje jistý kompromis mezi cenou a výkonem. Pořizovací náklady konzole jsou ve srovnání s herním počítačem výrazně nižší, její životnost však výrazně vyšší. U některých modelů může dosahovat až 10 let. Chcete-li si pořídit novou hru pro vaši herní konzoli, stačí si pouze ověřit její kompatibilitu, a poté jednoduše zasunete novou hru do konzole a můžete hrát.

  • Herní konzole představuje jednoduchý a ve srovnání s herním počítačem i levný způsob, jak si doma v obývacím pokoji vyzkoušet i ty nejnovější herní tituly.

 

Z jakých typů herních konzolí můžete vybírat?

V oblasti herních konzolí existují v současné době minimálně dvě kategorie. První z nich jsou stolní herní konzole, se kterými se pravděpodobně setkáte nejčastěji. Ty jsou schopny se kromě hraní her postarat i o vytvoření jistého typ multimediálního centra s možností napojení na sociální sítě, na nichž lze sdílet výsledky vašeho hraní. Stolní herní konzole bývají obvykle vybaveny DVD mechanikou, do které se vkládá disk s hrou, dále pak konektory pro připojení externího zařízení a ovladačů. Toto zařízení bývá obvykle napevno připojeno k televizoru a není navrženo pro častý přenos. 

Pro ty, kteří se chtějí hraním her bavit například i na cestách, existuje na trhu speciální typ herních konzolí, které jsou označovány jako kapesní. Pro hraní her na tomto typu konzolí nepotřebujete televizor a žádný jiný přístroj kapesní herní konzole jsou ovládacích kromě tlačítek vybaveny také displejem, proto je stačí pouze sbalit s sebou na cesty a užívat si svobody hraní prakticky kdykoliv a kdekoliv. Hry jsou v nich většinou přednastavené, případně je možné si doinstalovat nové. 

  • Stolní herní konzole jsou určeny k pevné instalaci k televizoru a nový hry do nich dostanete prostřednictvím DVD mechaniky.
  • Kapesní herní konzole obsahují již ovládací tlačítka i displej a k hraní her na nich žádný další přístroj nepotřebujete.

 

Jaké konkrétní herní konzole kralují současnému trhu?

  • Asi nejoblíbenější herní konzolí je Xbox od Microsoftu. Nejnovější model Xbox ONE disponuje minimálně Full HD rozlišením a stejně jako předchozí verze i možností zakoupení a využití pohybového senzoru Kinect, který z této konzole vytváří bezkonkurenční přístroj. Tato herní konzole tedy kromě dobře pojaté zpětné kompatibility, nabízí i možnost hraní her, které jsou spojeny s pohybem, tancem, ale i sportem. Chcete-li tedy, aby se vaše děti při hraní her hýbaly, tento typ konzole vám vaše přání splní. 
  • Prapůvod herních konzolí však lze vysledovat u společnosti Sony. Ta v současné době nabízí stále herní konzole Sony PlayStation, které se u uživatelů stále těší neobvyklé oblíbenosti. Samozřejmostí je Full HD rozlišení, přehrávání DVD, ale i Blu-ray disků a celá řada externích senzorů, například senzor pohybu PlayStation Eye. Jak se zdá, Sony v oblasti herních konzolí stále neřeklo poslední slovo. Máme se tedy stále na co těšit.

 

Nejlepší herní konzole 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.