Nejlevnější Uvex QUATRO DIRT NEON YELLOW 2019
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Uvex QUATRO DIRT NEON YELLOW 2019

Nejlepší helmy na kolo 2020 | Vyber-si.cz nejlepší helmy na kolo z hodnocení, recenzí i testů

 

Přehledný žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší helmy na kolo? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené helmy na kolo podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat helmu na kolo?

 1. Při výběru cyklistické helmy se v první řadě zaměřte na její typ a ten přizpůsobte nejčastějšímu způsobu vašeho ježdění.
 2. Věnujte dostatečnou pozornost také výběru velikosti helmy, která je pro její funkci zásadní. Helma by měla disponovat regulovatelným páskem, v případě dětské helmy elastickým.
 3. V případě kvalitní helmy by měl být její výrobce schopen mám doložit i bezpečnostní certifikaci.

 

Nejlepší helmy na kolo – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP helmy na kolo v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené cyklistické helmy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Uvex QUATRO DIRT NEON YELLOW 2019 Uvex QUATRO DIRT NEON YELLOW 2019 2 239 1 Více
2. Uvex I-VO 3D NEON YELLOW 2019 Uvex I-VO 3D NEON YELLOW 2019 1 169 1 Více
3. Bell Super DH Mips mat/gloss black 2018 Bell Super DH Mips mat/gloss black 2018 6 990 1 Více
4. Scott ARX MTB yellow/black 2019 Scott ARX MTB yellow/black 2019 1 790 2,5 Více
5. Uvex KID 2 MINT STRAWBERRY 2019 Uvex KID 2 MINT STRAWBERRY 2019 539 0 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší helmy na kolo.

 

TOP helmy na kolo na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené cyklistické helmy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Spokey PONY Spokey PONY 125 1,6 Viac
2. Spokey ROYALTY Spokey ROYALTY 175 1 Viac
3. Spokey POLICE Spokey POLICE 175 1,1 Viac
4. Spokey RALLY Spokey RALLY 175 4,5 Viac
5. KELLYS BLAZE blue 2018 KELLYS BLAZE blue 2018 426 0 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší helmy na kolo.

 

TOP helmy na kolo v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené cyklistické helmy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení

 

TOP helmy na kolo v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené cyklistické helmy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Uvex Kid 3 Uvex Kid 3 561 1,6
2. Uvex Boss Race Uvex Boss Race 1 247 1
3. casco Activ 2 casco Activ 2 1 660 1,7

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Vyrážíte na občasné cyklovýlety v okolí svého bydliště nebo máte raději cyklistické víkendy strávené s partou přátel? Aby všechny vaše vyjížďky na kole byly bezpečné, měli byste si pořídit také adekvátní ochranné vybavení, jehož základem je zejména cyklistická helma chránící hlavu při pádu nebo rychlé jízdě. Tu byste měli nosit, ať již se vydáte na krátkou cestu na kole například do obchodu nebo na celodenní výlet.

 

Jaké typy helem jsou v současné době na trhu k mání? 

V první řadě je potřeba konstatovat že cyklistickou helmu musí nosit všichni cyklisté mladší 18 let. Jestliže právě tito vyjedou na kole bez helmy, může je dostihnout pokuta. Dospělí cyklisté helmu sice ze zákona nosit nemusí, nicméně i jim může při nenadálém pádu či nehodě zachránit život. Na trhu s cyklistickými helmami lze navíc sehnat modely, které se vyznačují odlišným technickým zpracováním v závislosti na disciplíně, kterou na kole chcete provozovat. Při koupit cyklistické helmy tak můžete volit z těchto typů:

 • Silniční helmy – patří k nejrozšířenějším a seženete je i v běžných supermarketech. Jsou určeny jak na krátké projížďky, tak na několikahodinové výlety. Jejich předností je nízká hmotnost a efektivní odvětrávání, díky němuž se vám nebude potit hlava.
 • MTB helmy – speciální typ MTB helem je klasické silniční variantě asi nejblíže. Mezi jeho přednosti patří také nízká hmotnost a efektivní odvětrávání. Prakticky jde pouze o designově propracovanější variantu silničních helem, který by měl vydržet i horší pády, jež mohou při pádu z horského kola nastat.
 • Donwhill helmy – tento typ se nejvíce podobná podobá helmě k motocyklu. I svojí konstrukcí je uzpůsoben zejména pro ochranu hlavy při krkolomných pádech, které mohou nastat v průběhu downhill disciplín a sjíždění vysokých kopců. V tomto případě je kladen důraz zejména na robustnost, která však negativně ovlivňuje celkovou hmotnost helmy, ale také její efektivitu odvětrávání.
 • Speciálním typem silniční helem jsou helmy městské, které jsou navrženy pro použití při jízdě rušnými městskými ulicemi. Při návrhu je obvykle kladen zejména důraz na vzhled a design, který by měl jednoduše vypadat dobře. Negativem je horší systém odvětrávání, který však obvykle není potřeba, protože vyjížďka na kole ve městě obvykle nebývá příliš dlouhá.

 

Volba správné velikosti je v případě cyklistické helmy zásadní

Při výběru helmy byste měli zvolit správnou velikost, která je klíčová pro její funkci. Bude-li vám helma velká či naopak malá, pravděpodobně vaši hlavu při pádu příliš dobře neochrání. Helma by měla především dobře sedět na hlavě, mělo by být možné ji ale také snadno uchytit pomocí pásků pod krkem, jejichž délka by měla být regulovatelná. U dětských helem obvykle k uchycení slouží elastické pásky, které lze roztahovat v závislosti na tom, jak dítě roste. V současné době se podle obvodu hlavy dělí helmy na 3 typy:

 • S – obvod hlavy do 54 cm,
 • M – do 58 cm,
 • L – do 62 cm.

Na trhu jsou však k sehnání i helmy pro hlavy s obvodem vyšším než 64 cm. Nemusíte se tedy obávat, že právě na vaši velkou hlavu helmu neseženete.

 

Kvalitní helmu dělá její konstrukce

Aby helma plnila svoji funkci, musí být vyrobena z odolného materiálu. Většina současných helem se vyrábí tak, že se do předem vyrobené plastové skořepiny vstřikuje polystyrenová pěna. Ta bývá obvykle obohacena o další materiály například kevlar, karbon nebo hliník, jejichž úkolem je zajistit, že v případě pádu nedojde k prasknutí helmy. Abyste měli jistotu, že kupujete přilbu, která opravdu dostojí svému účelu, kontrolujte si při nákupu vždy její opatření certifikátem kvality. Ten si můžete na výrobci případně i vyžádat k nahlédnutí.

 • Při koupi cyklistické přilby pro dospělé i dětské jezdce se zajímejte zejména o její bezpečnostní certifikaci.

 

Nejlepší helmy na kolo 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.