Nejlevnější Husky Sloper černý 45 l
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Husky Sloper černý 45 l

Nejlepší batohy 2020 | Vyber-si.cz nejlepší batohy z hodnocení, recenzí i testů

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší batohy? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené batohy podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat batoh?

 1. Při výběru batohu se zaměřte především na účel jeho využití, objem úložného prostoru, celkovou hmotnost, vzhled, ale i prodejní cenu.
 2. Zvolte vhodný typ batohu v závislosti na tom, zda ho chcete využít na účely turistické, cyklistické, expediční či školní.
 3. Nepodceňte ani kvalitu nosných a fixačních prvků, například nosných pásů, balančních popruhů či bederních pásů.

 

Nejlepší batohy – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP batohy v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené batohy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Husky Sloper černý 45 l Husky Sloper černý 45 l 1 499 1,5 Více
2. Husky Sloper modrý 45 l Husky Sloper modrý 45 l 1 438 1,6 Více
3. Osprey Escapist black 18l Osprey Escapist black 18l 1 174 1,1 Více
4. Husky salmon 30l černý Husky salmon 30l černý 1 099 1,1 Více
5. Osprey Escapist black 25l Osprey Escapist black 25l 1 999 1,3 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší batohy.

 

TOP batohy na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené batohy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Husky Sloper Black 45l Husky Sloper Black 45l 1 468 1,4 Viac
2. Cattara Green 10 Cattara Green 10 667 1 Viac
3. Deuter Fox 30 Mango midnight Deuter Fox 30 Mango midnight 2 055 1 Viac
4. Husky Sloper 45l Blue Husky Sloper 45l Blue 1 468 1,3 Viac
5. Vans Realm Black 22l Vans Realm Black 22l 721 1,7 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší batohy.

 

TOP batohy v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené batohy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Wisport Sparrow 30 Ii Wisport Sparrow 30 Ii 2 024 1,1
2. Hi-Tec Felix 25 l Hi-Tec Felix 25 l 518 1,1
3. Hi Tec Aruba 35L Mazarine Blue/Victoria Blue/Frost Gray Hi Tec Aruba 35L Mazarine Blue/Victoria Blue/Frost Gray 869 1,1

 

TOP batohy v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené batohy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Samsonite Ziproll Rucksack 27 L, blau Samsonite Ziproll Rucksack 27 L, blau 1 666
2. Nike Vapor Power 2.0 Training Backpack Damen ( Schwarz one size One Size,) Nike Vapor Power 2.0 Training Backpack Damen ( Schwarz one size One Size,) 1 198
3. STREET ONE Damen Rucksack creme, Größe One Size, 4674119 STREET ONE Damen Rucksack creme, Größe One Size, 4674119 1 861

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Vyrážíte na dovolenou do hor nebo plánujete časově i fyzicky náročnou expedici a přemýšlíte v čem odnesete všechny svoje svršky a další pro život potřebné vybavení? Odpovídající batoh je základem, který je pro každou podobnou akci nezbytný. Jestliže dosud není součástí vašeho Vybavení, poradíme vám, jak vybrat ten nejlepší vhodný právě pro vás.

 

Čím se při výběru batohu řídit?

Základním kritériem pro výběr batohu je účel jeho využití. Jiný batoh budete potřebovat pro víkendový výlet s rodinou, jiný pro fyzicky náročnou několikatýdenní expedici. S tím souvisí také objem úložného prostoru a kapacita batohu a množství a typ jeho kapes. V neposlední řadě je potřeba počítat také s celkovou hmotností, nikomu se nechce tahat s těžkým batohem, pokud to není nezbytně potřeba. Vliv na váš výběr mohou mít také vzhled batohu a jeho prodejní cena.

 • Při výběru batohu vezměte v úvahu kromě účelu jeho využití také jeho objem, celkovou hmotnost, vzhled a cenu.

 

Jaké typy batohů jsou na současném trhu k dispozici?

Vzhledem k tomu, že například na krátký výlet sebou určitě nechcete tahat batoh o velkém objemu, do něhož je možno sbalit kompletní oblečení včetně spacáku, a naopak na dlouhodobou expedici podobný batoh potřebujete, je potřeba se při výběru batohu zaměřit i na jeho typ. Současný trh nabízí celou řadu batohů určených pro různá využití. Jde například o:

 • Batohy turistické
 • Batohy cyklistické
 • Batohy školní
 • Velkoobjemové batohy expediční
 • Malé dětské batohy, tašky přes rameno a ledvinky

 

Turistické batohy disponují obvykle objemem okolo 50 litrů a mají velice univerzální použití. Jde o batohy určené pro vytvoření zázemí při krátkých výletech do přírody i do města. Kromě svačiny se do nich vejdou i náhradní svršky, pláštěnka a svačina. Tento typ batohů je ideální pro krátkodobé použití na jeden až dva dny. Jejich extrémním případem jsou batohy expediční, které jsou určeny zejména na dlouhodobé túrynáročných až extrémních podmínkách. Vzhledem k tomu, že jsou určeny k dlouhodobému použití, disponují obvykle i větším objemem, který se může pohybovat i okolo 80 až 100 litrů. Jejich přednostní bývá možnost nastavení popruhů a odlehčovacích pásů podle potřeby uživatele. Předností cyklistických batohů je především jejich aerodynamický tvar, který ale zároveň poskytuje dostatečný prostor například pro vak na vodu, který je zdrojem za jízdy tolik potřebných tekutin. Vzhledem k tomu, že se většina cyklistů pohybuje i a silnici, bývá tento typ batohů opatřen bezpečnostními prvky a odrazkami. Velice oblíbené jsou batohy i pro využití dětmi školou povinnými Obvykle poskytují dobrou oporu zad a obsahují celou řadu praktických kapes a organizérů. Pro doplnění uvádíme i malé dětské batohy určené pro krátké výlety, ledvinky a praktické tašky přes rameno.

 • Turistické batohy jsou velice univerzálním kouskem, který využijete nejen na cestách do přírody, ale i například do práce.
 • Cyklistické batohy disponují obvykle aerodynamickým tvarem, který nebrání rychlé jízdě.
 • Dostatek pozornosti je potřeba věnovat výběru expedičního batohu, jehož účelem je obvykle poskytnutí zázemí na několik dní.

 

Jakým důležitým prvkům věnovat pozornost při výběru turistického a expedičního batohu?

Základní komponentou turistických i expedičních batohů jsou nosné popruhy, které by měly být nejen pohodlné, ale i dostatečně pevné, protože nesou většinu hmotnosti batohu. Ke zvýšení pohodlí při nošení turistického batohu může přispět i hrudní popruh, který zamezí sesouvání batohu z ramen. Bederní pás zafixuje batoh na jednom místě a zároveň odlehčí nosným popruhům a sníží tedy zátěž uživatele. Dokonalému nastavení nosného systému pomohou i balanční popruhy, jejichž dotažením lze regulovat při chůzi poměr zatížení ramen a beder.

 • Mezi základní balanční a nosné prvky turistických a expedičních batohů patří nosné popruhy, bederní pás, balanční popruhy a v neposlední řadě i hrudní popruh.

 

Nejlepší batohy 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.