Nejlevnější Sencor SCT 5017BMR
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Sencor SCT 5017BMR

Nejlepší autorádia 2020 | Vyber-si.cz nejlepší autorádia z hodnocení, recenzí i testů

 

Přehledný žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší autorádia? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené autorádia podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat autorádio?

  1. Kromě vzhledu ladícího s interiérem vašeho vozu byste se u autorádia měli zaměřit i na jeho rozměry a způsob připojení k automobilu. 
  2. Zjistěte si předem, jakými konektory váš automobil disponuje a tomu přizpůsobte i výběr autorádia.
  3. Kromě přijímače rádiového signálu, kterým by mělo disponovat každé autorádio, vyžadujte i CD a DVD přehrávač, USB konektor nebo podporu technologie Bluetooth.

 

Nejlepší autorádia – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP autorádia v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené autorádia
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Sencor SCT 6011DBMR Sencor SCT 6011DBMR 1 425 1,4 Více
2. Sencor SCT 5017BMR Sencor SCT 5017BMR 890 2,5 Více
3. Pioneer SPH-10BT Pioneer SPH-10BT 2 577 1,5 Více
4. Sencor SCT 9411BMR Sencor SCT 9411BMR 2 999 2,1 Více
5. JVC KW-R520 JVC KW-R520 2 421 1,6 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší autorádia.

 

TOP autorádia na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené autorádia
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Blow AVH-9810 Blow AVH-9810 1 629 1,3 Viac
2. Pioneer SPH-DA230DAB Pioneer SPH-DA230DAB 9 498 1,3 Viac
3. Pioneer SPH-10BT Pioneer SPH-10BT 2 456 2,3 Viac
4. SAL VB1000/BL SAL VB1000/BL 501 1 Viac
5. Auna MD-350BT Auna MD-350BT 1 002 1,1 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší autorádia.

 

TOP autorádia v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené autorádia
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení

 

TOP autorádia v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené autorádia
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Kenwood KDC-BT Kenwood KDC-BT 1 668 1,3
2. JVC KW-R520E JVC KW-R520E 2 131 1,4
3. Pioneer FH-X840DAB Pioneer FH-X840DAB 3 734 1,1

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Málokoho již dnes nadchne cestování autem bez možnosti poslechu oblíbené hudby či radiové stanice. Autorádio zkrátka již neodmyslitelně patří k našemu pobytu v autě stejně jako řadicí páka či volant. Ne v každém automobilu máte ale autorádio k dispozici již při jeho zakoupení. Nebo to stávající potřebujete zkrátka vyměnit za lepší a výkonnější model. Každý se někdy dostane do situace, kdy potřebuje nové autorádio vybrat. Na které parametry se přitom ale zaměřit? 

 

Pro začátek se zaměřte na rozměry a způsob připojení k automobilu

Každý upřednostňuje jiné vlastnosti. Někdo preferuje dokonalý vzhled ladící s interiérem automobilu, jiný klade důraz na bezchybný výkon. Co je, ale oběma společné jsou rozměry autorádia a způsob jeho připojení k automobilu. Obojí je obvykle dáno rozměry přihrádky na autorádio připravené a konektorem, který se v ní ukrývá. Ten může být několika typů. Nejčastěji je jim hlavní ISO konektor, který je složen ze dvou osmi pólových částí. Pro připojení zesilovače nebo subwooferu budete potřebovat konektor RCA audio cinch s počtem výstupů odpovídajícím počtu připojených zařízení. Chcete-li do auta připojit i video zařízení, například parkovací kameru, ověřte si předem, že v něm máte k dispozici i RCA video cinch

Z hlediska rozměrů se můžete setkat se dvěma typy autorádií:

  • 1DIN
  • 2DIN

 

Levnější a méně náročná 1DIN mají standardní rozměry 18 x 5 cm. Obvykle mají jen minimální displej a ovládací prvky, vejdou se ale rozměrově do 1DIN i 2DIN přihrádky a jejich využití je velice univerzální. 2DIN autorádia se prosazují především u náročnějších uživatelů moderních automobilů. Jejich rozměry jsou 18 x 10 cm a k jejich instalaci je jak již název napovídá nutná 2DIN lišta. Za vyšší cenu se vám odmění velkým obvykle i dotykovým displejem, nadčasovým designem a bohatým výběrem funkcí. 

  • Z hlediska rozměrů můžete narazit na 1DIN a 2 DIN autorádia, přičemž první z nich má oproti druhému poloviční tloušťku.
  • Pro připojení autorádia bývají automobily vybaveny konektorem ISO. Chcete-li společně s autorádiem připojit i zesilovače, měli byste si ověřit přítomnost RCA audio cinch konektoru.

 

Jakými funkcemi by mělo autorádio disponovat?

Vše se samozřejmě odvíjí od vašich požadavků. Každé autorádio by ale mělo mít minimálně funkci rádia neboli být vybaveno přijímačem rádiového signálu. Bude-li vaše autorádio disponovat i funkcí RDS, přečtete si na displeji například jméno poslouchané stanice či název přehrávané písničky. Jezdíte-li často do oblastí s horším příjmem rádiového signálu, například do hor či do přírody, oceníte, bude-li vaše autorádio disponovat technologií DAB či DAB+, která je zaměřena na příjem radiového signálu v hůře dostupných oblastech. Někteří řidiči chtějí od svého autorádia více. Právě jim jsou určena autorádia s CD a DVD mechanikou nebo s podporou USB. Ta totiž umožňují přehrávat vlastní hudbu či poslouchat audioknihy z vlastních zdrojů. Moderní modely autorádií nabízejí i možnost spárování například s vaším mobilním telefonem prostřednictvím technologie Bluetooth. Můžete tak velice snadno přehrávat hudbu přímo z vašeho mobilu, aniž byste ji museli složitě přenášet do autorádia. U některých autorádií se navíc setkáte i s několika sloty pro paměťové karty, díky kterým máte k dispozici další možnost, jak přenést hudbu do autorádia. 

  • Každé autorádio je vybaveno přijímačem rádiového signálu, některá jej díky technologii DAB či DAB+ umožňují přijímat i v hůře dostupných oblastech
  • Pro přenesení vlastní hudby do autorádia oceníte, bude-li to vaše disponovat CD a DVD přehrávačem, USB konektorem nebo modulem Bluetooth.

 

Nejlepší autorádia 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.