Nejlevnější V-net AL 5500
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: V-net AL 5500

Nejlepší alkohol testery 2020 | Vyber-si.cz nejlepší alkohol testery z hodnocení, recenzí i testů

 

Přehledný žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL

Hledáte nejlepší alkohol testery? Vyberte si jednoduše u nás. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého i zahraničního trhu.
S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené alkohol testery podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat.

 

Jak vybrat alkohol tester?

  1. Při výběru alkohol testeru si v první řadě rozmyslete jak moc velký kompromis mezi cenou a přesností chcete udělat. 
  2. V případě, že preferujete nízkou cenu, volte polovodičový typ alkohol testeru. Je-li vaší preferencí vysoká přesnost, potěší vás elektrochemický alkohol tester.
  3. Při výběru kvalitního přístroje si dopředu zjistěte také jeho přesnost měření, stabilitu a selektivitu měření.

 

Nejlepší alkohol testery – vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.

 

TOP alkohol testery v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené alkohol testery
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. V-net AL 5500 V-net AL 5500 1 288 1,6 Více
2. Sencor SCA BA01 Sencor SCA BA01 389 2,6 Více
3. Sencor SCA BA50FC Sencor SCA BA50FC 1 094 1,4 Více
4. V-net AL-2500 V-net AL-2500 795 2,4 Více
5. Sencor SCA BA02 Sencor SCA BA02 470 2,2 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší alkohol testery.

 

TOP alkohol testery na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené alkohol testery
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Sencor SCA BA01 Sencor SCA BA01 226 2,6 Viac
2. V-Net AL 5500 V-Net AL 5500 1 153 1,9 Viac
3. V-Net AL-2500 V-Net AL-2500 777 2 Viac
4. Sencor SCA BA02 Sencor SCA BA02 351 2,5 Viac
5. V-Net AL-7000 V-Net AL-7000 1 980 1,8 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů k tématu Nejlepší alkohol testery.

 

TOP alkohol testery v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené alkohol testery
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení

 

TOP alkohol testery v Německu

No data found for this sheet

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Rady pro správný výběr

Testery na přítomnost alkoholu v dechu již dávno nepatří pouze do výbavy policistů. Pořídit si jej můžete za poměrně příznivých finančních podmínek i domů a kdykoliv před usednutím do auta si vyzkoušet, zda jste právě zkonzumovaný alkohol již stihli odbourat. Zjistěte jak vybrat ten nejlepší alkohol tester právě pro vás a předejít tak nemilým pokutám či přímo zabavení řidičského průkazu. 

 

Z jakých typů alkohol testerů můžete v současné době vybírat? 

Hlavními kritérii při výběru alkohol testeru jsou přesnost a cena. Z hlediska těchto parametrů můžete narazit na několik typů testerů, které se odlišují nejenom v principu fungování. K nejoblíbenějším alkohol testerům patří přístroje polovodičové a elektrochemické

Pozitivem polovodičových alkohol testerů jsou nízké pořizovací náklady a poměrně jednoduchý způsob použití. V rámci tohoto přístroje se vzduch přeměňuje na elektrické napětí. V závislosti na obsahu alkoholu v dechu pak dochází ke změnám vodivosti. Odchylka tohoto typu měření je však poměrně vysoká, činí až 10 %, proto jej nelze použít pro profesionální účely. 

Naproti tomu alkohol testery elektrochemické jsou tak přesné, že je v současné době využívá i Policie České republiky. Základ fungování tohoto typu testerů je opět založen na elektrodě, která v závislosti na množství alkoholu v dechu získává různou velikost proudu. Počítat je u tohoto typu testeru třeba s vyšší cenou, tu ale vyváží dlouhá životnost

V minulosti prováděla policie měření s využitím tzv. detekčních trubiček, které se skládaly ze skleněné trubičky, na kterou se nasazoval jednorázový náustek. Plyn v trubičce se po nafouknutí balónku zbarvil v závislosti na množství alkoholu v dechu. Tato metoda není ale tak přesná jako elektrochemická, proto byla nahrazena.

  • Mnoho z nás si vzpomene, jak v minulosti nafukovalo při silniční kontrole balónek. Díky nízké přesnosti však byly detekční trubičky vystřídány elektrochemickými testery.
  • Polovodičové alkohol testery jsou ideálním levným přístrojem pro domácí orientační měření procenta alkoholu v dechu. Jejich odchylka je však poměrně vysoká.
  • Elektrochemické alkohol testery jsou používány pro profesionální účely. Jejich přesnost je mnohem vyšší než u polovodičových, vysoká je ale také jejich cena a bohudík i životnost.

 

Na jaké technické parametry se při výběru alkohol testeru zaměřit? 

Tím asi nejdůležitějším kritériem pro výběr kvalitního alkohol testeru je přesnost jeho měření. Ty nejpřesnější přístroje, které dnes na trhu seženete, vykazují přesnost měření do asi 5 %. Nejlevnější alkohol testery mohou však mít odchylku až 15 %. Velice důležitá je u alkohol testeru také jeho stabilita, která informuje o tom, jak dlouho bude nový nekalibrovaný přístroj poskytovat věrohodné stabilní výsledky. Tento parametr se přibližně po roce používání zhoršuje, proto je potřeba přístroj pravidelně kalibrovat. Na kvalitu přístroje má vliv také jeho selektivita, tedy schopnost odlišit přítomnost etylalkoholu od ostatních v dechu obsažených látek. Některé levnější přístroje mohou reagovat také například na aceton, mentol či oxid uhličitý. V tomto ohledu vykazují nejlepší přesnost přístroje elektrochemické.

  • Přesnost měření nejlevnějších alkohol testerů může vykazovat odchylku až 15 %. 
  • Stabilita přístroje má vliv na četnost jeho kalibrace, s níž ale musíte při pravidelném používání alkohol testeru počítat alespoň jedenkrát do roka.
  • Kvalitu měření ovlivňuje také selektivita zařízení, tedy jeho schopnost změřit v dechu přítomnost pouze alkoholových výparů a ignorovat ostatní látky.

 

Nejlepší alkohol testery 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.